Chci se zautomatizovat

Ondřej Zukal

Jako konzultant se primárně starám o to, abych měl násobně větší a širší přehled, než mí klienti. Těm pomáhám identifikovat příležitosti pro inovace a následně je zavádíme do praxe.

V souvislosti s touto činností ale vidím obrovský tlak na automatizaci práce. Ten je stále větší a ve stále větší míře je pro člověka i organizaci nutné rozvíjet zcela nové schopnosti a dovednosti. A to jen pro pouhé udržení konkurenceschopnosti a relevance v businessu. To je problém a zároveň příležitost (pro organizace i konzultanty).

V tomto kontextu tedy nevidím jinou možnost, než automatizovat maximum rutinní práce, tedy i té (mé) konzultantské. Ve velké míře, protože svoji vlastní relevanci chci zvyšovat, ne jen udržovat.

Chci se s vámi podělit o to, co se mi odehrává v hlavě a jaké změny v souvislosti s digitalizací vnímám. A co s tím dělám a hodlám dělat.

Pro koho je přednáška určena

Přednáška je pro kohokoliv, kdo má otevřenou mysl a vidí budoucnost optimisticky.
Přednáška vychází z toho, jak jako konzultant a lektor přemýšlím, proto se domnívám, že i pro další lektory a konzultanty může být téma přínosné. Stejně tak to bude okénko do světa inovací, které může inspirovat lidi z businessu.