Jak za pár dnů z nuly najít a oslovit emailem stovky potenciálních klientů a neposrat se z toho

Jan Kužel (Jaku Media)


Znáte to, na svoji čerstvou facebook stránku jste si právě vyvěsili svoje krásné logo na kterém jste dva týdny pracovali, s vymazleným názvem vaší nové brand identity, která má 10 různých nenápadných významů, které vychází z vaší unikátní osobnosti (já jich mám 15, true story), máte nahozenou pátou verzi svých webových stránek, na nich vyvěšené ukázky svojí práce/produktu a konečně to všechno oznámíte světu - tedy kamarádům na svém facebooku - váš perfektní produkt/služba byly spuštěny a ono nic, sedíte s ranním čajem před monitorem a zahloubaně zkoumáte svých 5 denních návštěv v Google Analytics, bohužel - nikdo nepíše a nikdo od vás nic nekupuje. To jsem byl já na konci roku 2013.

Způsobů, jak generovat nové klienty je hodně, fyzický networking, social media marketing, content marketing, facebook ads, google adwords, aktivita v online komunitách atd. Většina z nich jsou ale dlouhodobé strategie, které jste pravděpodobně měli mít už dávno naplanované a konzistentně (+ opravdu hodně) na nich pracovat, což pokud jste neudělali a zrovna vám už finančně teče do bot, tak na ně není čas.

Proto jsem se obrátil na Lead Generation a Email Outreach. Což je o způsobech vyhledání vašich potenciálních klientů, vytvoření vašich vlastních podrobných seznamů těchto leadů a následně jejich kontaktování takovým způsobem, aby to mělo výsledky a aby jste se z toho nezbláznili. Co to znamená? Nástroje, nástroje a zase nástroje, a k tomu dávka automatizace a nastavení správných procesů.

V přednášce probereme celý tento proces, ukážu vám desítky konkrétních nástroju, moje analýzy jejich finanční výhodnosti, výsledky mých kampaní atd.

Když zbyde čas, tak vám ukážu i pár triků v rámci jiných marketingových strategií - např. jak mě retweetnul Brian Halligan (CEO Hubspotu) nebo jak jsem za jeden měsíc získal 6 LinkedIn doporučení a social sharů od byznysových influencerů.

disclaimer: tohle se učím bokem po nocích z blogů, youtube, podcastů, udemy kurzů, pokládáním otázek v komunitách na redditu, slacku, facebooku atd. nečekejte že mám na téma ty nejsprávnější odpovědi, je to hlavně inspirace pro začátečníky :)

Pro koho je přednáška určena

Pro freelancery, startupy a firmy kterým dochází nápady jak získat nové klienty nebo potřebují nové zakázky/prodeje rychle.